12th – 13th September

Saturday, 12 September - Home

Team Manager/Number Opposition/Venue Time Referee Result
DDSL U12 Gary Fitzgerald
0863915348
IDLE
 
     

Ballyowen Celtic
Meadowvale
11.30 Robert Mooney 3-2  

Saturday, 12 September - Away

Team Manager/Number Opposition/Venue Time Referee Result
DDSL U9 Sat Marc Murphy
085 724 5919
Alan Dalton
087 203 1170
Ballyfermot
The Lawns
10.15 NA  
DDSL U10 C SAT Barry Mc Shane
0861808753
Barry Cogavin
0862022050
Belmont
Herbert Park
11.30 NA  
DDSL U11 David Haslam
0878260882
Barra Lane
087 230 9808
Corduff
Corduff Park
10.15 NA 10-4  
DDSL U12 Barry Lyons
0863252586
Ian Mc Callum
0879697801
Clondalkin Celtic
TBC
10.15 Kevin Barry 6-2  
DDSL U16 Eamonn McHale
087 641 4493
Johnny Plunkett
087 819 1068
Castleknock Celtic
Porterstown Park
1.00 TBC 4-0  
DDSL U12 Riccardo Pelizzeni
087 993 2542
Greystones
Woodlands
1.00 TBC 7-3  

Sunday, 13 September - Home

Team Manager/Number Opposition/Venue Time Referee Result
DDSL U9 SUN Kim Brennan
087 987 7889
Raheny Utd
OBR
10.30 NA  
DDSL U11 Eoin Mc Glinchey
0879047532
Derek Walsh
0876867761
Peamount
OBR
11.30 NA 1-1  
DDSL U13 D5 Mark Pinkster
0866070751
Brian Morley
086 151 5383
Lakelands
Lambourne Wood
11.30 NA  

Glasnevin
 
OFF    
DDSL U15 Graham Leeson
086 857 5546
Michael Maguire
086 089 1816
Alan Cullivan
087 122 1099
Castleknock Celtic
St Laurences
10.15 Patrick Floody 6-3  
DDSL U15 Jimmy Healy
086 338 2999
Darragh Treacy
087 784 9209
Sean Wilson
086 825 4923
Belmont
St Laurences
11.45 Patrick Floody 5-0  
DDSL U16 Riccardo Pelizzeni
087 993 2542
Glasnevin
Meadowvale
12.00 Craig Mc Carthy 6-3  
LFL U19 Lorcan Hardy
086 322 4844
Beechwood FC
Meadowvale
10.15 Craig Mc Carthy 4-2  

Sunday, 13 September - Away

Team Manager/Number Opposition/Venue Time Referee Result
DDSL U10 Donal O’Beirne
087 371 0331
Aidan Mc Gettigan
0872868358
Lorcan Hardy
0863224844
Crumlin
Willie Pearse Park
10.15 NA  
DDSL U11 Richie Wheatley
087 647 4809
Alan Smyth
087 414 1582
Gavan Aherne
Esker Celtic
St Catherine Park
10.15 NA 5-2  
DDSL U12 PMC John Paul Comer
0870507307
Peter McQuillan
086 370 9810
Dundrum
Meadowbrook
10.15 Stephen Langley  
DDSL U13 Bertie Whelan
087 287 0406
Christian Mielke
087 980 5061
Graham Sheehy
086 817 1148
Broadford
Broadford Park
10.15 Mark Mc Grath 3-2  
DDSL U13 Artur Kasprzak
086 249 8475
Alan Brady
086 850 7243
Dundrum FC
Meadowbrook
11.30 Stephen Langley 3-2  
DDSL U14 Andy Peet
087 947 1857
Tony Smyth

Javier Vilamil
0868064332
Templeogue
Tymon Park
OFF    
DDSL Girls U11 Paul Brosnan
086 838 8188
Beechwood FC
Alexandra College
11.30 NA 6-1  
DDSL Girls U13 Gareth Keane
0867742163
Pat Higgins

Aidan Cahil
Belmont
Herbert Park
12.45   4-2  
DDSL U17 Jean-Manuel Lejeune
086 383 2153
Andrew Peet
087 947 1857
Palmerstown FC
Mill Lane
12.00 Lar Hillard 5-2  

Esker Celtic
Willsbro Park
11.00 TBC 3-1  
LFL LFL Premier Div Rory FitzGerald
087 263 0777
Frankfort
Donaghmede Park
OFF    
LFL U21 Major Div Conan Tormey
086 385 1265
Celbridge
St Patricks Park
11.00 K Campbell 4-3  
Go to Top